AKTİVİTELERİMİZ

AKTİVİTELERİMİZ

ÇEŞME REHBERİNİZ

Dalyan Residence & Suites ; Dalyanköy’ün en güzel köșesinde, özel sahili, tüm detayları düșünülmüș konaklama olanakları ve nefis yemekleri ile sizlere benzersiz bir tatil deneyimi sunmaktadır.

Çeşme Kalesi , 500 yılı așkın tarihine meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini tașıyan müzesi ile Çeșme’nin mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biridir.

Sakız Adası ;Yunanistan’ın Türkiye’ye en yakın adalarından biri olan Sakız Adası (Chios) dünya üzerinde damla sakızı üretiminin yapıldığı yegane yerdir ve adını bu ününden alır.

Ayayorgi Plajı ; Bölgenin en gözde plajlarından biri olan Ayayorgi Koyu, Çeșme merkeze 1 kilometre mesafede yer alır. Yan yana dizilmiș birçok beach club, gündüzleri sahil keyfi için, geceleri ise hareketli bir eğlence merkezi olarak hizmet vermektedir.

Tekne turları; Ege kıyılarında gerçekleșen bu turlar, size Ege Denizi’nin büyülü güzelliklerini keșfetmeye davet ediyor.

Çeşme Müzesi ,Çeșme Kalesi içerisinde yer alan bu müze çeșitli kültürel varlıklara ve tarihi eserlere, sanat eserlerine ve kültürel miraslarına ev sahipliği yapmaktadır.

Pırlanta Plajı; Çiftlikköy’ün gözdesi Pırlanta Plajı yaklașık 500 metre uzunluğunda berrak bir suya sahip bir plajdır. Plajın doğal konumu nedeni ile denizi dalgasız ve düzdür.

Ovacık Plajı; Çeșmenin gözde yerlerinden biri olan Ovacık eșsiz doğası, tarım arazileri, yazlık mekanları ve üzüm bağları ile meșhurdur.

Altınkum Plajı;Çeșme merkeze sadece on dakika uzaklıkta bulunan, 500 metre uzunluğundaki ve 15 metre genișliğindeki plaj, adını altın rengi kumundan almaktadır.

Alaçatı Sörf & Plaj ;Surf tutkunlarının mutlaka ziyaret etmesi gereken bu yerde eğitimler, etkinlikler ve partiler düzenlenmekte olup, surf, kite surf ve çeșitli su sporları için eșsiz bir doğası vardır.

Çeşme Çarşısı; Çeșme kalesi’nin bulunduğu ve Çeșme’nin merkezinde konumlanmıș bu çarșı yeni yerler keșfetmek ve alıșveriș için sizleri bekliyor.

Şifne; Çeșme’nin en özel kültürel ve doğal miraslarından biri olan Șifne doğal kaynakları ve kaplıcaları ile meșhurdur.

Dalyanköy; Doğal zenginliği, sualtı çeșitliliği ile meșhur olması ile birlikte tekneler için de doğal bir liman özelliği tașımakta ve birçok balık restoranı barındırmaktadır.

Alaçatı ; Gece hayatı ve eğlence mekanlarının yer aldığı Alaçatı, eșsiz tarihi dokusu ve keșfedilmeyi bekleyen güzellikleri ile sizleri bekliyor

Germiyan; Çeșme’nin köylerinden biri olan Germiyan Köyü Türkiye’nin ilk slow food köyü özelliğini tașımakla birlikte ekmeği ve zeytini ile ünlüdür

Ildırı; Erythrai sözcüğü, Yunanca “erythros” (kırmızı) kelimesinden türemiștir, kent toprağının kırmızı renginden dolayı “Kızıl Kent” anlamına gelir. Burada bulunan antik kent ve Ildırı köyü, Çeșme seyahatinizde mutlaka görmeniz tavsiye edilen yerlerdendir.

ReisDere; Yöreyi ikiye bölen derenin adını verdiği Reisdere, Rumeli’den gelen göçmenlerin olușturduğu bir köy. Reisdere köyü, doğal güzellikleri ve mimarisi ile meșhurdur.

Ilıca Plajı; 2 km’ye yakın uzunluktaki geniș ve beyaz kumlu plajları ile Çeșme’nin en ünlü uğrak noktalarındandır.